Deze week in onze pakketten - week 43

Deze week een hele hoop kolen in uw pakket: rode kool, witte kool én spruitkool. Heerlijk om weer te beginnen met standaard stamppotten en stoofpotten.

Deze week zit in uw pakket (onder voorbehoud van wijzigingen):

  • Klein groentepakket (2 personen):
    spruiten, rode kool, prei, witte kool en winterwortel
  • Middel groentepakket (3 personen):
    spruiten, rode kool, prei, witte kool, winterwortel en snijbiet
  • Groot groentepakket (4 personen):
    spruiten, rode kool, prei, witte kool, winterwortel en snijbiet
  • Fruittas middel:
    seizoensfruit (o.a. versgeplukte appels)
  • Fruittas groot:
    seizoensfruit (o.a. versgeplukte appels)

Op het Landgoed zijn wij ook al begonnen met het nuttigen van de spruitjes en hebben iets heerlijks ontdekt, wat wij graag met u delen.

Spruitjes à la carbonara

  • spruitjes
  • (vega)spekjes
  • knoflook
  • spaghetti
  • 2 eieren
  • Parmezaanse kaas
  • peper en zout

Snijd de spruitjes in dunne plakjes. Bak (vega)spekjes met wat knoflook in de pan en voeg vervolgens de spruitenplakjes toe. Bak een paar minuten, zodat de spruiten mooi bruin worden. Zet ondertussen spaghetti aan de kook in goed gezouten water. Bewaar een kopje kookvocht voordat je de spaghetti afgiet. Voeg de spaghetti bij het spruitenmengsel.

Voeg een mooi hoopje versgeraspte Parmezaanse kaas toe aan een kom met twee eieren en meng het geheel. Haal je pan van het vuur en roer dit mengsel door je spruiten-spaghettimix. Blijf goed roeren totdat alles verwarmd is. Voeg wat kookvocht toe om het sauziger te maken. Maak af met flink wat peper, een beetje zout en wat versgeraspte Parmezaanse kaas.